pereseminar

Laupäev 10. märts,2018
“Vabadus ja vastutus internetis!

FOOKUSES ON UUED PEDAGOOGILISED VÄLJAKUTSED MEIE DIGITAALSES MAAILMAS

Viimastel aastatel on digitaaltehnoloogia areng ja levimine kaasa toonud suuri muutusi isiklikul ja sotsiaalsel tasandil. Sellega on paratamatult kaasnenud ka digitaalne pööre haridusvaldkonnas: muutunud on teadmiste omandamise ja liikumise viis, see, kuidas õpetaja õpetab, lisandunud on uued pedagoogilised võimalused Interneti ja digitehnoloogiate kasutamisel klassiruumis, jne.

Kindlasti mängib kool üliolulist rolli infotehnoloogia õppimisel ja õpetamisel. Aga mitte ainult. Väga tähis osa on selles ka perekonnal, sest just see on kohaks, kus laps esimest korda nutiseadmetega kokku puutub.

Seega mitte ainult õpetajad, vaid ka lapsevanemad peavad olema pädevad õpetama oma lastele digitaalmaailmas orienteerumist. See on tänapäeva vanemate uus väljakutse:

– nende esimeseks sammuks sel teekonnal on digitaalne kaasatus ehk uute tehnoloogiate kasutamise hõlbustamine. Siit tuleneb IT-valdkonna strateegilise arengu planeerimise tähtsus.

– teiseks sammuks on õpetada digitehnoloogilisi vahendeid hästi kasutama: mitte ainult oskuste omandamiseks, vaid ka tasakaalu tagamiseks, mis võtab arvesse üldisemaid hariduskeskkonna kriteeriume.

Oma loengul Birgy Lorenz tutvustab “küberpähkel 2017” uuringu tulemusi (https://kyberpahkel.c-lab.ee). „Küberpähkel“ on digitaalse ohutuse alane uuring õpilastele ja elanikkonnale, mis viidi  TTÜ poolt läbi 4.-9. klassi õpilaste seas. „Küberpähkli“ peatoetaja on Kaitseministeerium. Lisaks räägib ta 2017. aastal loodud Informaatika õppekava uutest valikmoodulistest 1.-9. klassile ja gümnaasiumile.

KAVA

10.00 Osalejate registreerimine, tervituskohv

10.15 Avasõna

10.30 ” Kuidas luua õppimist ja motivatsiooni toetavat keskkonda”, Grete Arro PhD, Tallinna Ülikool, Haridusteaduste instituut, Haridusinnovatsiooni keskus, Teadur

11.30 “Digitaalne ohutus – õpilaste pädevused ja täiskasvanute vastutus selle kasvatamisel”,  Birgy Lorenz, PhD, Pelgulinna Gümnaasiumi IT-arendusjuht; Tallinna Tehnikaülikooli teadur ning Informaatikaõpetajate Seltsi juhatuse liige.
Loengu lõpus loosib ta osalejate vahel välja küberkaitse-teemaline kaardimängu „CyberSec juhtumid – nr. 1“ (go.ttu.ee/csgame).

12.30 lõunapaus

13.30 “Social media’s impact on youth. Guiding them to make the right choices.” („Sotsiaalmeedia mõju noortele. Aidata neil õigeid valikuid teha“) Elisabeth Clément, inglise keele õpetaja, English School, Helsinki. Loeng tõlgitakse eesti keelde.

14.30 lõpp

Märts on Rahvusvaheline „Ideede kuu“ – tule ning saa uusi ja põnevaid ideid!

Vajadusel  lastehoid

Korraldab: MTÜ Kultuur ja Perekond
Toetab: Fond FABRE

Osalustasu:
6 € / inimese kohta
9 € / abielupaaridele
4 € / tudengid

Maksta võib:
– sularahas Rävala kultuurikeskuses
– ülekandega:

MTÜ Kultuur ja Perekond
Swedbank EE732200221028574452
Makstes ülekandega, palume märkida makse selgitusse “Pereseminar” ja osaleja nimi